Hudba na grafické partitúry / Fragment a selekcia času

by David Petras

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
03:15
2.
04:33

about

Nové denníky (redukcia slova, kresby, skúsenosti)
Objektívny čas verzus subjektívny.
Opakovaný pohyb vyjadrený bodom („prvo-dotykom“).
Prvým dotykom, ktorý fixuje moment a stáva sa určitým kódom, informáciou o danom čase. Je zhmotnením nehmotného, pulzovaním statického. Vytvára sa homogénna plocha, znázorňujúca banalitu a každodennosť. Z jedného bodu sa tvorí mnoho. Tvorca sa stáva manipulátor objektívneho času, ktorý si osvojuje a zhmotňuje. Bodkovanie radeného striktne do horizontálneho radu, vytvára schému. Segment z času a pohyb, ktorý vytvára určitú akustiku, zvuk v tichu. V novom denníku je systém, kde každý deň za stanovenú dobu jednej hodiny je zachytený čas bodmi. Dôležitú úlohu zohráva transparentnosť strán, ktoré umožnia vracať sa do tzv. „včerajška“ a prispôsobovať si minulosť, manipulovať s pamäťou. Tieto časové zhmotnené záznamy opäť transformovať do podoby nehmotnej vo zvukových nahrávkach.

Katarína Škamlová

credits

released July 1, 2016

Hudba: David Petráš
Grafické partitúry: Katarína Škamlová

tags

license

all rights reserved

about

David Petras Brno, Czech Republic

David Petras (b.1994, based in Brno) writes electroacoustic music, and presents it in diverse formats, from analog reel-to-reel machine, to public listening sessions, and sound installations.

contact / help

Contact David Petras

Streaming and
Download help